Mini Movie Con

1. ročník 

Mini Movie Con 2023

Prvý ročník festivalu trval len jeden deň. Napriek tak krátkemu času sa však návštevníci festivalu nenudili. Tím festivalu si pre začínajúcich i skúsených cosplayerov pripravili bohatý program. Nenudili sa ani najmladší učastníci a festival sa niesol v skvelej rodinnej atmosfére. Veď posúdte samy…

Mrs Physiotherapist

Headlinerom nášho festivalu bola úžasná Mrs Physioterapist. Jedna z najpopulárnejších slovenkých cosplayerok sa na našom festivale predviedla v kostýme ružového Darth Vadera. 

Učastníkom festivalu priniesla skvelé produkty vytlačnené v 3D tlačiarni, ktoré si na mieste mohli zakúpiť. 

Populárne bolo aj 3D video, ktoré mnohí cosplayeri využili a priamo si ho stiahli do svojich mobilných zariadní. Tieto videa možete vidieť v našej galérii. 

Ďakujeme talentovanej Mime a jej tímu za skvelú atmosféru, ktorú nám pomohli vytvoriť. 

Mrs Physiotherapist nájdete na: 

Instagram: Mrs.Physiotherapist

Jeden kmen

Česká kapela Jeden kmen k nám pricestovala z Čiech. Naši bratia nás obdarovali skvelým koncertom, z ktorého mnohým nabehli zimomriavky. Ich hudba v tribalovom štýle s prvkami folku, world music, elektroniky a ambientu štýle- chytila za srdce mnohých účastnikov do takej miery, že jedným z najčastajších žiadostí ohľadom druhého ročníka MiniMovieConu bol práve návrat tejto kapely. 

Ich piesne si môžte vypočuť na Spotify

 

Ambientárium

 

Fantaziologicko – hudobné teleso dvoch inovátorov, muzikológov a časoplavcov, prinášajúcich svetu radosť z improvizácie a vedecko – technického pokroku nám na festivale ukázali krásu steampunku. Návštevníkou potešili vytvorenám akustického prostredia či akejsi zvukovej krajiny, ktorú poslucháči vyhodnotili ako istý pocit alebo náladu. Širokým spektrom zvukov strhli pozornosť poslucháčov a navodili pohodovú, uvoľnenú atmosféru. Využitie hudobného žánru ambient je veľmi široké a môže sa prelínať s mnohými inými žánrami.

Nájdete ich na stranke:

https://www.ambientarium.com/

Cosplay súťaž

Žiadny cosplayový festival nie je kompletný bez súťaže. Pätica úžasných cosplayerov nám prišla ukázať ako vyzerá dokonalý kostým. 

V sútaži sa nám predstavili svoj krátky proram porote predviedli s nadšením, kreativitou. 

Víťaz však može byť len jeden. Cenu poroty si z nášho festivalu odniesla Alithea Cosplay (Instagram: @alitheacosplay) za magickú a elegantnú Fairy Godmother z Popolušky. Cena cosplay sympatia patrila Martymu Masárovi (Instagram: @martymasar) za  veľmi presvedčivé vystúpenie Nazghúla. 

Workshopy

01

Make-up artist

Donna Kišová (Instagram: @donna_make_up ) nám a porozprávala o make-upe a líčení. Táto talentovaná profesionálka prezradila triky a tipy z oblasti filmového líčenia, ktoré nazbierla počas spolupráce na rôznych profesionálnych projektoch.

Filmy:  Zakliata jaskyňa, Láska hory prenáša, Sedem zhavranelých bratov.

Seriály: Búrlivé víno, Utajený šéf ale aj videoklip pre Mira Jaroša.

02

Spisovateľská prednáška s Petrom Jelínkom

 

Tento úspešný slovenský  autor, ktorý píše steampunkove príbehy o paranormálnom vyšetrovateľovi menom Teren, nám porozprával o “Jeho ceste do hlbín brakovej popkultúry”. 

Jeho prednáška bola plná známych postáv či prvkov a vďaka jeho skvelej prezentácii mali hostia šancu sponať povôd ich vzniku.

 

03

Fotografia

Správna fotografia vizitkou každého cosplayera. Skúsení fotografi nám preto prišli porozprávať o  to ako zachytit správny okamih so skvelou kompozíciou a správnym osvetlením.

📸 Milouš Cháb (Instagram: milouschab) špecialista na portrétovú fotografiu a snímanie slovenských krojov pod Tatrami

📸 Pavel Gurník (Instagram: @pavel.gurnik ) – majster fotografovania vtákov.
📸 Fero Gomboš – expert na fotografovanie krajín a kvetov.
📸 Vlado Hurajt  (Instagram: @hurajt_wlado_horsephotos )

04

Sestry Jančové a komix

Tieto talentované sestry majú vynikajúcu schopnosť vytvoriť komiksy s pútavými príbehmi. Ivanka, má záľubu v písaní príbehov a jej sestra Zuzanka, obdivuhodne kreslí. Spolu tvoria úžasný tým.

Ich diela sa nebránia ani dôležitým spoločenským témam. Na workshope nám predstavili svoje kreatívne tajomstvá a ukázali, ako vytvoriť úžasné komiksy.

05

Tvorba hlavnej postavy

Katie (Instagram: @bokatiepillar) je vášnivá knihomoľka. Miluje písanie príbehov a prežívanie dobrodružstiev i v hernom svete. Jej nadšenie pre knihy ju zaviedlo aj do sveta „bookstagramu“. 

Spoločne sme si počas workshopu vytvorili hlavnú postavu, ktorá by mohla stáť za nezabudnuteľným príbehom. Vďaka tomu sme sa ponorili do sveta literatúry a popustili sme uzdu fantázii. 

Alithea Cosplay

"Prvý ročník MMC sa ukázal ako úžasná akcia v neuveriteľne príjemnej, priateľskej a komornej atmosfére v  rozprávkových priestoroch s láskou k detailom na každom rohu."

Jorik Rosenberger

"Na MiniMovieCone som zažil priateľskú atmoféru ako nikde predtým a nádherne spracovaný program. Od prvého ročníka viem povedať, že na tomto fesitvale nebudem nikdy chýbať."

Radovan Bajus

"Po tom čo som zažil na tomto cone, musím usúdiť že mu dali veľmi skromný názov. Za mňa rozhodne Maxi Movie Con!"

01

Premietanie v kinosále

Pre tento špeciálny moment sme si pre vás vybrali neodmysliteľnú klasiku – trilógiu Pán prsteňov, vytvorenú podľa slávneho literárneho diela J.R.R. Tolkiena.

04

Tématické miestnosti

Pre všetkých milovníkov Disneyho rozprávok sme pripravili výnimočnú miestnosť, kde male princezné a fanúšikovia Disneyho môžu zažiť skutočné kúzlo. Čarodejnícky svet. Ponorte sa do kúzelného prostredia, kde sa môžete stretnúť so samotným Harrym Potterom a Hermionou.

02

Skúste sa naučit niečo nové

Pre tých, ktorí túžia po rozvoji svojich cosplayingových zručností, pripravili sme rôzne workshopy a semináre.

05

Vedomostné kvízy

Otestujte si vedomosti v kvízoch o Marvel Universe, Harry Potter, Star Wars čí fantasy a vyhraj super ceny.

03

Trhovisko

Naši výstavníci a stánkari vám ponúknu širokú škálu produktov súvisiacich s cosplayom. Nájdete tu originálne kostýmy, rekvizity, make-up, vlasové doplnky, plagáty a ďalšie fantastické veci. Preskúmajte stánky, objavujte nové výrobky a nakupujte si svoje obľúbené cosplay poklady.

06

Sandtrooper

Naše pozvanie prijal aj – Vojak špeciálnej jednotky armády galaktického impéria.

Prvý ročník podporili:

Návrat hore